Lucie

9. srpna 2015 v 22:22 | Lulu |  Letem každodenním světem
Chvěl se zimou, i když den byl teplý a vítr čechrající stromům hřívy listů s sebou vláčel vůni léta. Právě od něj asi očekával nějaké změny, zážitky, ale zatím se ptal pouze sám sebe, jak mohl být tak naivní a žít v tomto domnění. Snad právě stereotyp jeho života zapálil stále ještě doutnající oheň pod kotlem plným jeho fantazie.
Nevěděl, co hledá a chce najít, ale stále si připadal nevytížen. Byl to smysl života, který mu neustále unikal. Někdy mu připadalo, že pro dostatek času až moc přemýšlí. Měl by s tím přestat dřív, než se z toho zblázní. Ale proč? Vždy, když seděl na ohradě, zíral na chatrný kravín, žmoulal v ruce trsy lesní trávy a snil, bylo mu fajn. I přes samotu, která se ho sem tam letmo dotkla, aby mu připomněla, že je čas k návratu, i přes neutichající bučení hladových krav.
Byl schopen celé hodiny sedět na tomto obyčejném, ale pro něj čarovném místě, s knihou hororové literatury a pytlíkem jeho oblíbených sušenek.
Věděl, že to, co dělá je jen jeden z jeho ubohých pokusů, jak uniknout světu, ve kterém každého zklamal a byl každým zklamán. Nemělo smysl dál zůstávat. Pro tohle byl také tak sám. Nemohl za to, že problémy, zprávy, lidé a spousta jiných věcí, ho absolutně neinteresují. Jediné, o co se v podstatě zajímal, byla prosperita firmy Opavia, jejíž sušenky tak šíleně miloval.
Pokud jste z něj chtěli vytlouci jeho oblíbené dívčí jméno, pak bylo jediné - Lucie. Tak se jmenovaly sušenky s kapkou marmelády uprostřed.
Představoval si v tomtéž duchu éterickou bytost, která někde existuje - ženu - kterou jednou potká. Její srdce bude malé a křehké jako kapka marmelády. Bude umístěno uprostřed jejího drobného těla. A bude tou nejzranitelnější částí jejího jsoucna, protože bude jenom jedno na světě a bude tudíž nenahraditelné. Lucie bude křehká jako jarní sníh a chladná jako arktický led, aby uchránila ten marmeládový středobod před vším a všemi včetně jeho.
Po letech, když po sobě četl své zápisky, zašel do obchodu s potravinami. Tam zjistil, že sušenky Lucie se již dávno nevyrábí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 R. R. | 10. srpna 2015 v 20:08 | Reagovat

Chybelas mi. I kdyz er formu jsem necekal. :)

2 P. P. | 21. září 2016 v 17:46 | Reagovat

Sušenky už možná neprodávají, ale jednu takovou bytost znám...a jsem za to strašne rád...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama