Upside down (3/5) - převozník

13. července 2014 v 22:03 | Lu |  Upside Down


PŘEVOZNÍK
Když jí objímal, nemyslela na nic. Možná proto to celé vlastně nechala takhle volně plynout. Jako pomalou plavbu přívozem.
Za sebou nechávala slzavé údolí a muže ze slzavého údolí, před sebou neměla prozatím vůbec nic. Převozník mlčky pádloval, odpichoval se pádlem ode dna a na nic se jí nevyptával. Její myšlenky se na loďce pozvolna uklidňovaly a skládaly. Potřebovala cítit blízkost někoho, kdo jí byl vždycky blízký. Sdílela s ním ticho a šplouchání vody, z části právě proto, že jen jeho tichou blízkost v té době dokázala snést.
Když jí líbal, cítila vášeň a touhu a zapomínala na smutek, ve kterém bylo její srdce od vyplutí loďky zahalené. Když se k němu přivinula a on jí objal, nasála zpět pocit nedávno ztraceného bezpečí. Alespoň na chvíli, na ten krátký okamžik.
Říkala mu Převozník a jen díky němu zapomínala na to, jak plynou dny, kdy se jí ten, který jí rozerval srdce na cáry, neozývá. Byl to již několikátý týden a naděje na jakýkoliv kontakt nebo návrat v ní zemřela tichou a bolestivě úpějící smrtí.
S Převozníkovou pomocí se však slzavému údolí pomaličku vzdalovala. A alespoň po té cestě nepsala do prázdna zprávy a neutápěla se v draftech mailů a SMSek křičejících do tmy Kde jsi??? Kde to jsem vlastně já???
Bylo to období, kdy se zalykala množstvím svých emocí v naprostém vzduchoprázdnu. Tohle je asi ten snový život, tohle jsou asi ty snové pocity, kdy každodenní realita ztrácí jakýkoliv hlubší význam.
Jen díky Převozníkovi v ní rostl pocit, že není na té bárce sama. A také, že se s ní loďka, na které se plaví, jen tak nepřekotí.
Při poklidné plavbě si pohrávala dokonce s myšlenkou, že by právě s Převozníkem mohla vytvořit další vztah. Proč ne? Vždycky se měli svým způsobem rádi, ač byli vždy pouze přátelé. Ale láska se nedá nařídit, ani naplánovat a přátelství dvou lidí má rovněž svůj důvod.
Při představě nějakého dalšího vztahu cítila jen hluboké prázdno, nicotu a vyčerpání. Nemohla. Její srdce zůstalo v slzavém údolí a trpělivě čekalo na své vykrvácení. Proto tyhle své smělé myšlenky, které k ní přicházely, když ho pozorovala pádlovat, s lehkým srdcem zavrhla.

Byli si takhle podobně "blízcí" už tolikrát. Měla občas pocit, že k sobě patří, ale nikdy v sobě nenašla sílu opustit vztahy, ve kterých zrovna byla. Pak se jí vytratil ze života a toulal se se svými vztahy zase on. Nyní, po těch letech, kdy si k sobě konečně našli cestu a oba byli konečně sami, tak blízko sebe, to už jednoduše nebylo možné.
Vždyť první noc vedle něj probděla. Měla strach. Nedůvěřovala sobě ani ničemu okolo. Její pocity plápolaly ve větru a nebylo možné se v nich vyznat. On vedle ní tiše dýchal, aniž by se jí dotkl. Až k ránu usnula úplně klidná.

Vracela se k němu však jako pejsek. Veselá, že ho vidí, a smutná zároveň, když se pasovala do jeho nedělních večerních okýnek v rozvrhu, kde na ní zbylo místo. Dával jí tím významně najevo, jak málo pro něj znamená a jak sériovou rasou je. Připadl na ní poslední den v týdnu. Tak vlastně každý nový pracovní týden, kdy se brzy ráno vracívala k sobě domů, začínala koncem. Chvilka něhy a blízkosti jí za to stála.
Prozatím.
Možná se jen bránil a kopal, protože se do ní začal zamilovávat, možná jich skutečně bylo sedm. Sedm žen, které hladí stejně po zádech a líbá stejně na čelo.
Někdy jí bylo smutno, že se k ní tak chová. Když jí líbal do vlasů, přemýšlela, jak může člověk takhle líbat víc žen. Ano, může, pokud nemiluje.

A proto se také stal Převozníkem. Blízkým a zároveň chladným člověkem, který jí pomohl překonat ty největší strachy na cestě, kterou si sama zvolila.
Jednoho dne pohladila Převozníka po tváři, nezdálo se, že by jí vůbec vnímal, a skočila do vody. Převozníkova loďka tiše mizela v dáli. Navždy.
Plavala na zádech a pozorovala oblohu. Vysvitlo Slunce. To se vždycky pěkně plave, když svítí Slunce.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rolf Rolf | 13. července 2014 v 22:10 | Reagovat

Peknej konec. Kam doplave?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama