Letem auditsvětem (1. lekce slovíček))

9. prosince 2012 v 17:08 |  Letem každodenním světem
Den: Pondělí ráno
Audit: INTERIM (prosinec 200X)
Tým: Senior a asistent 1
Klient: Auditovaný již v roce 200X-1Senior: "Hele, jak seš na tom, potřeboval bych tady totiž něco groupnout." Jeho pohled naznačoval urputný boj s čímsi na obrazovce monitoru počítače.
A1: "U mě dobrý, jen si tu zrekonciliuju ten AP ledžr, co poslali, a můžu ti helpnout."
Senior: "To by bylo skvělý, ještě tam véluknu ty názvy účtů po syntetikách a jsem dan. Jó, hlavně, aby ti to sedělo na týbíčko. Protože jakmile to nebude sedět, tak to nemá cenu na tom něco nacvičovat. Hele a nebo se na to vyprdni a nahoď spíš ten týbí modul, co?"
A1:" Óká."

O několik minut později:
A1: "Óká, to je v cajku, včetně óbé čeku, chceš to transferem?"
Senior: "No jasně, vyexportit to rozhodně nechci."
Tlumený smích Seniora a A1.

Na dopoledním čaji:
Senior: "Jsem letos zvědavej na jejich going concern. Loni to bylo vostry. Impairment předělávali, budget nereálnej, dohadky uplně mimo. By se z toho jeden posral. A co, jakej byl vikend?"
A1: "V pohodě. Hele, zejtra jsem na tom acca, tak bych ti dal kdyžtak všechny mástry."
Senior: "Jasně, hlavně si udělej bekap, kdyby se něco posralo. A co máš vůbec za klienta pak?" Senior si vzal 1 med a lžíčkou jej vyškrábnul do čaje stejně jako každý den.
A1: "Hele, ani ti nevim, jsem někde mimo, myslím, že to je něco v Ústí, nějaký trubky." Asistent odložil hrnek s čajem a začal listovat ve svém útlém firemnám diáři, který vyfasoval při nástupu.
Senior: "Fákt? To je náhoda, to možná vím, tam jsem byl na iventuře jako A1." Senior upil svého dopoleního čaje a zahleděl se z okna na šedivou oblohu. Vzpomínky na doby dávno minulé mu rozjasnily tvář.
"Tehdá, panečku, bylo dobrýho šestadvacátýho prosince. Jsem vyrazil přes půl republiky už na Boží hod, abych tam byl na Štěpána včas." Přijedu tam a všichni už počítali, jak diví, už se dokonce jelo druhý kolo. Vybral jsem si z registru zásob, co šlo, ale víš co, tak nějak rozumně. I když u toho šít tu flór to nejde, no. U flór tu šít to už pak byla pohodka. Ale i tak nám to zabralo celej den. No, snad to maj v účtu víc v cajku než tehdá v tom skladě." Pohled seniorovi zpřítomněl a on znovu otevřel pět excelů na obrazovce počítače a vrhl se do plánovacího dokumentu, který se mu otevřel jako první.

Po chvíli
Senior: "Oukej, takže dneska chci od tebe ještě to dýenáj, nějak se s tim nepiplej, je to furt stejný. Večer to pošlem manažeroj, ať je v klidu. Zbytek holt ve finále. Seš tu na finále?"
A1: "Hm, to nevím. Jinak dýenáj dodělám, opexy a pejrol bude holt muset udělat někdo zejtra. Dneska měli samý porady a nikdo mi nedal podklady. Předvýběr vzorku mám nahozenej, chce to tam jen dobušit."
Senior: "Oukej, hele jen pro ujasnění, informace typu Nemaj na mě čas, maj porady, účetní je na dovolené, má nemocnou dceru, nebo je u doktora se zánětem průdušek, atd., mě neberou, zajímá mě jenom výstup.
Naflákej to tam, zejtra se na to vrhne další asistent. Já jen čeknu, že v patnáctosmdesátce nemáme nic dalšího.
A1: Mlčky přikyvuje. V duchu děkuje Bohu, že tu není ve finále, jak si před chvílí pro jistotu potvrdil ve svém minidiáři.


Minidiář se asistentovi zdá od začátku nepraktický. Je malý a rozhodně se tam kromě zakázek nedají napsat další věci (dneska pivo s Evou, sobota fotbálek, zubař příští úterý, atd.).

Senior: "To nám to jde. Mám z nás radost! Dneska tu budem trošku dýl, jo?"
A1: "Aha, já...dobře." Musí napsat Evě, pivo dnes nestíhá a rozměry diáře nyní dávají větší smysl.

Zářivý usměv seniora prosvítí celou místnost. No problem identified.

1. lekce auditních slovíček vám pomůže být in (angličtina nutností)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama