Emancipace naruby

28. října 2012 v 14:33 |  Letem každodenním světem

Nadšeně si Eva s kamarádkou Lenkou vyprávěly, jak všechno zvládnou. V pátek večer nad dvoudeckou vína ve zrekonstruovaném bytě jedné z nich (rekonstrukce Evinými vlastními silami!) rozvíjely teorie závratné a dechberoucí ženské emancipace.
"Hele, už vím, co je to pěnová izolace. OSB desky, v těch jsem kovaná, však sama víš, jak jsme to pokládaly. No, teď ještě zaměřit ten podělanej dřez a nechat si to vyříznout. A ještě ten dřez koupit. Plynaře mám objednané na úterý. Instalatéry objednám, jakmile to bude doma." Pofoukala si nehty levé ruky a kritickým okem si lehce z dálky prohlédla všech pět nalakovaných nehtů za použití nového Lenčiného laku značka Rimmel, barva rudá.
Z podstolu, kde si Lenka lakovala nehty na nohách, se záhy ozvala odpověď: "Díky IKEE si připadnu taky hrozně samostatná. Naposledy jsme se ségrou koupily almaru se čtyřma šuplíkama. S tím návodem to je hračka. Vždycky si seřadím ty šroubky do řady a jedu. Nejtěžší bylo snad jen ty díly vytáhnout do čtvrtého patra bez výtahu. To jsem šílela, pauza v každém mezipatře. Rambo holt ještě nejsem. A taky jsem neměla kladívko, to jsem sháněla po celém bloku a nakonec mi ho půjčili v tý hospodě, ja jsme tam seděly minulej tejden s Monikou, viš jakou myslím."
"Jo, jasně, ale mohlas říct, mam celej kufřík a la kutil Tim. Polovinu nepoužívám, neb nevím, na co to je, ale kladivo tam určitě nějaký je. Jdu si to smejt, už to mám na ksichtě půl hodiny." Poklepala si znalecky na čelo, kde se jí začínala drolit pleťová maska, kterou si namíchaly s Lenkou z kvasnic a vajíčka. Stará receptura.
"Ale řeknu ti, že to páchne solidně!" Ječela Eva z koupelny.
"Je to účinný, zejtra nám bude zas o pět méně a můžem vyrazit do OBI pro to umyvadlo." Uchechtla se Lenka a dokončila obě nohy. Mimořečí do sebe vyklopila arašídy, co zbyly v sáčku na stole a začala si ovívat običej, aby jí maska rovněž uschla co nejdříve.
"Ale řeknu ti, že si občas řikám, jak jsem byla pitomá. Víš, ta autožárovka u toho Twinga. Kolikrát ex vyměňoval žárovky v autě a já mezitím ladila rádio, než abych se šla podívat, jak se to dělá. Bylo to sice jiný auto, ale musí to bejt podobný, si myslim. No a teďka při couvání nesvítím."
Eva se vrátila z koupelny, maska se jí úspěšně podařila smýt. Dosypala brambůrky a oběma dolila víno. " A nechceš se na to mrknout na net, určitě tam bude návod."
"Hele, já nevim, já se těch drátů okolo docela bojim. Soused řikal, že tahle malá auta svítí jen jedním, ale mě se to nezdá, proč, viď. Mimochodem, proč nemáš na tý indukční desce čas a už jsi vůbec něco pekla v tý troubě? Lenka byla odjakživa detailistka a zarazilo jí, že ač měly Eva s Lenkou podobné kuchyňské vybavení, to Evino vypadalo jako nefunkční.
"Hele, ani mi to neřikej, ten debil, co to, montoval, tu desku samozřejmě blbě zapojil a spálil. Jsou tam dva dráty, rozumíš, dva. A jak je zapojil? Samozřejmě špatně. Chlap, no, co si neudělá ženská sama, to nemá. Kdybych takhle pracovala v práci, styl pade na pade, spálim, nespálim, tak teda nevim, kde by dneska ta firma byla."
"To je statistický, Evi. Na deset línejch debilů stačí jeden aktivní blbec a je prokázaný, že ta firma šlape.
Lenka se chopila sklenky a napřímila se na židli. " A víš, že bych tomu i věřila? Tak na aktivní blbky!" Přiťukly si a začaly pomalu sklízet veškeré kosmetické náčiní.
Čas se líně vlekl a okolo dvanácté už obě jen zíraly do prázdna. "Chápeš, Leni, tohle všechno, co vidíš, plus ten byt, co jsem teď koupila vedle, to jsem celý dělala sama. S Honzou bych z toho zavšivenýho pronájmu, kde jsme bydleli, nevytáhla paty dodnes."
"Ale přesněěěě, prosim tě. Co bysme nezvládly. Akorát to světlo u Twinga mě ale teda trošku sere."
"Tak zejtra přijeď, zajedem do OBI pro ten dřez a mrknem na to světlo. Možná to bude chtít nějakej solidní vohoz, aby nám na to kdyžtak mrknul někdo přímo v OBI."
Zasmály se a dýchánek rozpustily.

Obě si připadaly skvěle. Však není nic, co by nezvládly. Nač za sebou vláčet vězeňskou kouli v podobě nějakého chlápka, jak obě se smíchem dodávaly, když brousily u Evy okna nového bytu, nebo u Lenky malovaly Primalexem kuchyň.
Po pracovních víkendech obvykle oblékly kostýmky a frčely do práce, kde se každá po svém vypořádavaly s kolegy disponující buď mužskou nadutostí, nebo ženskou stupidní submisívní závislostí.
Obě si připadaly tak nad věcí. Obě byly úspěšné a obě byly samy.

Další den vyrazily do OBI. Eva v sexy džínách s lehkým makeupem a blond vlasy staženými do ohonu. Lenka v roztomilých manšestrových šatičkách a v červeném Twingu pohazovala hřívou pokaždé, když jí nějaký mentál za volantem tlačil do vyšší rychlosti.
Napadl první sníh a Lenka na letních gumách přemýšlela nad tím, že ex by měl auto už určitě dávno přezuté.
V OBI si připadaly ztraceně, ale ani jedna z nich to nedala najevo.
"Hele, dřezy jsou támhle." Eva se vydala rázným krokem do sanitární techniky a doplňků.
"Skvěle, tenhle je dobrej."
"Jo, ten vypadá v pohodě, jen to asi bude chtít nějakej sifon ne?"
"Co ja vím, podrž to, jdu to zjistit." Eva vyrazila k informacím a dovedla s sebou prodavače, kterému bylo zcela jedno, zda má Eva ohon, nebo rozpuštěné vlasy.
" A máte tam co, to asi nevíte, jestli u vývodu na vodu čtyřicýtku nebo padesátku? A taky potřebujete tohle a tohle a sifon tenhle. No, pak doražte, až budete vědět, co tam teda máte. Nashle."
"Evi prosím tě, proč jsme si na to nevzaly košík?" Lenka byla zcela zavalena komponenty a dřezem, které na ní naskládal prodavač.
"Protože by nám to tak neslušelo, přece. Ještě jdem na ten výřez."
Otylý chlapík v lacláčích vyřízl mlčky kruh do vybrané kuchyňské desky a dvoumetrovou desku s výřezem postavil před Evu.
"No, to nevím, zda to unesu!? Evin úsměv číslo 356 s názvem nevinná, slabá a bezbranná dívka muže vůbec neobměkčil. Do široka se na ní usmál a pronesl: "Však jste silný ženský, to zvládnete."
Eva s Lenkou se na sebe nevěřícně podívaly a odvlekly se k pokladnám.
"Chápeš to, ty vole?"
"Hustej, co?"
"To teda jo! Nějak jim ta ženská emancipace vlezla do palice."
"Přesně. Něco je špatně. Ty chlapi to vůbec nepochopili!? Oni si z toho vzali jediný, a to že teď už nebudou dělat lautr nic! Na to světlo u auta kašlem, asi to fakt svítí jak má."

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | 28. října 2012 v 14:28 | Reagovat

Výstižné, máte, co jste chtěly. :D

2 Agricula Aluciga Agricula Aluciga | Web | 28. října 2012 v 14:49 | Reagovat

Tak to je dobrý :D Docela sem se pobavlila a vlastně to tak nějak funguje i doopravdy :D

3 Kristle Kristle | 28. října 2012 v 18:19 | Reagovat

prave ze funguje..skoro do detailu presne

4 All€$a All€$a | Web | 30. října 2012 v 8:11 | Reagovat

hodně dobrý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama